5 wrz 2015

Oklejanie pudełek na 3 sposoby


Zdjęcia zrobione jeszcze w wakacje, ale z braku czasu dopiero teraz je wrzucam :) W wielu sklepach widziałam już gotowe, ozdobne pudełka. Pomyślałam, że przecież można podobne cuda stworzyć samemu za niższą cenę. Wystarczą zwykłe pudełka po butach, papier, ewentualne ozdoby i trochę cierpliwości.
Jest to pierwsze pudełko, jakie obkleiłam. Nie przemyślałam tego i trochę źle się do tego zabrałam, więc jest trochę widocznych niedociągnięć, aczkolwiek w miarę się prezentuje ;) Wystarczył klej w sztyfcie i papier ozdobny w ciekawy wzór. Wcześniej zmierzyłam długości pudełka i odrysowałam sobie siatkę ołówkiem, zostawiając kawałki na zagięcia. Trzeba zwracać uwagę, by rozprowadzić równomiernie klej oraz papier na nim, by nie było nieładnych zagnieceń.


Tutaj papier przyklejałam ściankami po kolei. Nadmiar papieru odcinałam, a kanty obkleiłam taśmą ozdobną. Komplet taśm ozdobnych kupiłam w Pepco, ale można je kupić w każdym lepszym sklepie papierniczym.


Ostatnie i moje ulubione. Tutaj może nas ponieść wena twórcza. Ze stosu kolorowych pisemek powycinałam ciekawe zdjęcia i obrazki, a później starannie przykleiłam. Zdecydowanie lepszy efekt dają mniejsze wycinki.

Tym oto sposobem możemy w prosty sposób ożywić nasze półki . Staranne wykonanie na pewno zwróci uwagę i pozwoli na przechowywanie różnych pierdółek.

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze. Nie pomyślałabym, że znajdą się jacykolwiek czytelnicy, a jednak! Daję mi to motywację do dalszego pisania i robienia innych rzeczy DIY.


4 komentarze:

 1. Te pierwsze, które zrobiłaś najbardziej mi się podoba i wcale nie widzę niedociągnięć c:
  Bardzo dobry pomysł, od dawna szukam takiego pudełka, ale w sklepach nawet te malutkie są strasznie drogie.
  monomentume.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne :) Ja mam pełno takich pudełek. Oklejam je okleiną kupioną w sklepie tapetami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej spodobało mi się to trzecie. Świetne jest. Liczę na więcej takich pomysłów, bo muszę się przyznać że mnie zainspirowałaś. Obserwuję. Zapraszam do mnie ;) http://xroxanne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń